Ako sa stará o svoje zdravie Miro Jaroš?

spevák Miro Jaroš

„Neraz mi v lekárni dobre poradili, ušetril som tak cestu k lekárovi.“

 

V rozhovore nám to prezradil Miro Jaroš, ktorý má z lekárov od detstva traumu. Obracia sa preto s radou na lekárnikov. Miro Jaroš, finalista speváckej súťaže Slovensko hľadá Superstar, v roku 2005 prichádza s debutovým albumom Exoterika, ktorý získal platinovú platňu za predaj viac ako 10.000 hudobných nosičov. Nasledujúce albumy Tlaková níž (2008) a Tráva musí rásť (2010) obsahujú piesne, ktoré sa zaradili medzi najhranejšie slovenské hity. Na čom momentálne pracuje, aký je jeho najobľúbenejší recept či dovolenková destinácia sa dočítate na nasledujúcich riadkoch.

 

Čo vás inšpirovalo stať sa spevákom?

Bolo to vo mne odmala. Nič iné pre mňa neznamenalo viac. S touto túžbou som sa narodil.

 

Ktorý z vašich hudobných projektov hodnotíte ako najúspešnejší a ktorý má pre vás najväčšiu hodnotu?

Dobrá otázka. Podľa predajnosti je najúspešnejší môj vianočný album Tešíme sa na Ježiška. Popravde aj ja mám k nemu veľmi blízko. Som naň hrdý a každé Vianoce ho počúvame. Viem, že to môže znieť narcisticky, ale my ho naozaj ľúbime a vždy si hovoríme: tak toto nám teda vyšlo! ?

 

Čo pre vás znamená tvorba piesní pre dospelých a pre deti, čo vám je bližšie?

Neviem povedať. Obidve vychádzajú z môjho vnútra. Raz mám chuť písať dospelým, inokedy deťom. Keď mám zimomriavky viem, že pesnička sa podarila. Nech už je detská či nie.

 

Čo plánujete v blízkej budúcnosti?

Práve vyšlo tretie CD pre deti a chystáme sa nakrúcať videoklip k pesničke U babičky, takže toto je teraz na mojom liste najvyššie.

 

Ak by ste si mali vybrať dovolenkovú destináciu, aká by to bola?

Izrael. Viem sa tam vrátiť každý rok. Tel Aviv má svoje čaro, je to úžasné mesto. Nepoznám nikoho, kto by ho nemal rád.

 

Váš obľúbený recept?

Ryža s hráškom a tuniakom. Možno to tak na prvé počutie nevyzerá, ale chutí skvelo!

 

Máte pred každým koncertom nejaký rituál, alebo niečo bez čoho nevystúpite?

Nie, máme zvukovú skúšku. Náš program už poznáme dokonale, sme super team a ak by niečo nevyšlo, sme pripravení improvizovať.

 

Kedysi ste mali traumu z lekárov. Ako ste na tom teraz? Mali ste traumu aj z lekárnikov?

Kedysi áno, skôr sa to týkalo zubárov, ale ani dnes nie som šťastný, keď musím ísť na gastro prehliadku alebo na odber krvi. Z lekárnikov nemám stres.

 

Ak máte zdravotné problémy, s kým sa poradíte – s lekárom, alebo nájdete odborné rady aj v lekárni bez návštevy ambulancie?

Väčšinou sa poradím v lekárni, ale aj tam idem až vtedy, keď nezaberajú bylinkové čaje od mamy. Neraz mi v lekárni dobre poradili a ušetril som si cestu k lekárovi.

 

Ako udržiavate vaše hlasivky v zdraví?

Nestarám sa o hlasivky nejako špeciálne. Keď je zle, idem na kalciovku do žily, aj to len výnimočne. Zatiaľ mi hlasivky slúžia. Keď cítim, že niečo na mňa lezie, dám si letný čaj.

 

Ako sa udržujete vo forme?

Keď môžem, idem do posilňovne a pocit po nej je skvelý. Chodím tam však málo. Stále je pre mňa prioritnejšia hudba a všetko jej podriaďujem. Nie je to úplne najlepší prístup. Viem o tom, a pokúšam sa s tým niečo urobiť.

 

Aký je váš názor na vitamíny?

Užívam ich preventívne. Ráno si dávam kolostrum, aj vitamín C.

 

Späť na zoznam