Trápia vás ťažké a opuchnuté nohy? Už nemusia!

Máme pre vás účinné riešenie

Ťažké, unavené a opuchnuté nohy, nepríjemné svrbenie či bolestivé kŕče v nohách. Aj vy ste sa našli v niektorej z uvedených ťažkostí? Pravdepodobne za to môže nesprávna cirkulácia krvi vo vašich cievach.

Poruchy prekrvenia a normálnej funkcie žilového systému dolných končatín patria medzi veľmi časté a rozšírené ťažkosti vyspelého sveta. Pre predstavu, tieto poruchy postihujú 40 – 60 % žien a 15 – 30 % mužov v rozvinutých štátoch Európy a USA. Prejavujú sa najmä pocitom tzv. ťažkých nôh. Prítomný môže byť opuch, svrbenie, pálenie až bolesť končatín, častejšie tiež môžete pociťovať kŕče. Charakteristickým vizuálnym prejavom narušenej funkcie žíl je prítomnosť metličiek až kŕčových žíl.

Príznaky sa objavujú, resp. významne zhoršujú pri dlhodobom sedení (sedavé zamestnanie), nadmernom státí alebo pri cestovaní na dlhé trasy. Nepopierateľný vplyv má taktiež vek, genetika, tehotenstvo, ale aj nadváha.

Prevencia a pomoc pri zmierňovaní ťažkostí

Prevencia uvádzaných ťažkostí spočíva predovšetkým v úprave životosprávy a životného štýlu. Zníženie telesnej hmotnosti, obmedzenie sedavého spôsobu života a dostatok pohybových aktivít (tanec, bicykel, beh, turistika či plávanie).

Nápomocné môže byť aj používanie kompresných pomôcok.

Veľkého pomocníka pri zmierňovaní ťažkostí súvisiacich s poruchou prekrvenia dolných končatín nachádzame aj v produktoch s obsahom účinných látok – aescín, diosmín, hesperidín a rutín. Aescín je látka izolovaná zo semien pagaštanu konského (Aesculus hippocastanum). Z chemického hľadiska ide o saponín. Diosmín, hesperidín a rutín zaraďujeme medzi flavonoidy. Majú rastlinný pôvod, najčastejšie sa získavajú z citrusových plodov. Tieto látky, tzv. venoprotektíva vykazujú silný protizápalový účinok, pôsobia proti opuchom a zlepšujú priepustnosť krvných kapilár. Napomáhajú tak eliminovať pocity ťažkých nôh, udržiavať a dokonca zlepšovať obeh krvi.

Výživové doplnky PLUS LEKÁREŇ

Overenú a účinnú kombináciu aescínu, diosmínu, hesperidínu a rutínu ponúka aj rad nových výživových doplnkov od PLUS LEKÁRNE. Použitý diosmín a hesperidín sú v mikronizovanej forme, čo zabezpečuje ich vyššiu a efektívnejšiu vstrebateľnosť, a tým aj účinnosť. Produkty obsahujú navyše vitamín C, ktorý je dobre známym antioxidantom.

Výživové doplnky od PLUS LEKÁRNE sú určené pre dospelých.

PharmDr. Marianna Forgáčová a PhDr. Denisa Földeš

Späť na zoznam